Urządzanie łazienki nigdy nie było tak przyjemne i proste jak dzisiaj. Masz do wyboru nie tylko rozbudowane systemy urządzeń sanitarnych, ale także różne rozwiązania przeznaczone do wykańczania podłogi i ścian. Ponadto znajdziesz wiele dodatków dedykowanych do tego pomieszczenia, za pomocą których stworzysz unikatową, niepodrabialną aranżację. Poniżej udzielamy porad skierowanych do wszystkich osób pragnących urządzić swoją łazienkę w nieco mniej konwencjonalny sposób, którzy poszukują inspiracji i pomysłów do realizacji tego celu.

Wyposażenie łazienki – mniej i bardziej nietypowe 

Wybierając urządzenia sanitarne do łazienki, warto zwrócić uwagę na ich rzadziej stosowane odpowiedniki. Przykładowo – zamiast wybierać standardową kabinę prysznicową z brodzikiem, rozważ możliwość zamontowania kabiny pozbawionej brodzika, która znajdzie się na samym środku pomieszczenia. Może być to kabina wolnostojąca z przesuwnymi ściankami lub nawet pozbawiona drzwiczek – typu walk-in. Urządzenie takie wymaga wprowadzenia w podłogę odpowiedniego typu odpływu. Uzyskany w ten sposób efekt z pewnością przypadnie do gustu zarówno Tobie, jak i Twoim gościom korzystającym z łazienki. 

Umywalka również może być mniej lub bardziej oryginalna. Oprócz standardowych umywalek nablatowych znajdziesz także modele przeznaczone do podwieszania oraz wolnostojące. Warto też zwrócić uwagę na umywalki zrobione z nietypowych materiałów – na przykład kamienne lub szklane. Urządzenia takie są w takim samym stopniu użyteczne i funkcjonalne co ich standardowe odpowiedniki, odmiennie jednak niż one oddziałują na cały styl łazienki. Czynią ją pomieszczeniem wiosce ekskluzywnym oraz atrakcyjnym wizualnie. 

Pozostałe elementy wyposażenia, które warto wykorzystać w aranżowaniu nietypowej łazienki, to oczywiście meble (szafki, komody, kosze na pranie, meble pod umywalkę) oraz lustra. Warto pomyśleć nad zakupem mebli wykonanych z tworzyw rzadziej stosowanych – na przykład polerowanego metalu: mosiądzu lub chromu. Lustro natomiast może być otoczone niekonwencjonalną, zdobioną ramą, a ponadto posiadać kształt trójkątny. 

Podłoga i ściany w nietypowej łazience 

Aranżacji podłogi i ścian ma olbrzymi wpływ na ostateczny wygląd pomieszczenia. Warto wybrać specjalne zestawy płytek, które pomogą nie tylko w zabezpieczeniu ich powierzchni, ale będą również oddziaływać na cały wygląd pomieszczenia. Najważniejsze jest, aby płytki wniosły do pomieszczenia nieco świeżości, rozbudziły je kolorystycznie oraz dodały mu energii.

Jakie zestawy warto wybierać? Na popularności zyskują ostatnio płytki sześciokątne, płytki z efektem trójwymiarowym oraz płytki w nietypowych kształtach. Te ostatnie mogą mieć kształt trapezów, wgiętych prostokątów, a także kwadratów ze ściętymi kątami (płytki ośmiokątne). Ponadto znajdziesz płytki w kształcie rybich łusek oraz trójkątne. 

Oprócz wyboru jednego zestawu warto też pomyśleć nad zakupem kilku różnych typów płytek oraz ich wykorzystaniu do wyłożenia tej samej podłogi i ściany. Jest to świetny sposób, by podkreślić granice pomiędzy poszczególny strefami w łazience – strefą mycia, suszenia oraz nakładania kosmetyków. Ponadto płytki mogą okazać się świetnym rozwiązaniem do tworzenia kontrastów kolorystycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here