Szukasz solidnych i odpornych na warunki atmosferyczne palet transportowych? Sprawdź palety z tworzywa sztucznego. Palety wykonane z plastiku mają wiele zalet. W porównaniu do palet drewnianych mają większą ładowność oraz trwałość. Możne je dostosować do różnych wymogów i oczekiwań ze strony użytkowników.
Rodzaje palet z tworzyw sztucznych
Palety plastikowe najlepszych producentów wykonane są z wysokiej jakości materiałów i surowców. Charakteryzują się wyjątkową stabilnością, ładownością, wytrzymałością, a także wysokim poziomem higieny. Szeroki asortyment palet z tworzyw obejmuje palety: ciężkie, przemysłowe, higieniczne, ESD, euro palety oraz tak zwane pół palety.
Producent palet plastikowych oferuje towar spełniający standardy jakości, które są uzależnione od wymaganej ładowności, przeznaczenia oraz zastosowania. Wyróżnia się palety plastikowe medium, czyli o średniej ciężkości oraz palety plastikowe heavy, czyli palety wzmocnione. Dodatkową opcją jest zamówienie palet w specjalnych kolorach i wersjach z indywidualnym wykończeniem i oznakowaniem.
Czym różnią się palety z plastiku od drewnianych?
Niewątpliwą zaletą palet z tworzyw jest brak wystających gwoździ lub odłamków drewna, które mogłyby stanowić zagrożenie zranienia dla pracowników lub uszkodzenia towaru. Ważne są także ich własności higieniczne, dzięki którym są wolne od grzybów, bakterii oraz pleśni. Posiadają łatwą w utrzymaniu czystości i gładką powierzchnię. Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie znaleźć można miejsca z wysokim rygorem higienicznym. Jest to przemysł farmaceutyczny i spożywczy.
W związku z tym, w transporcie i spedycji międzynarodowej preferowane są właśnie plastikowe palety eksportowe. W przeciwieństwie do palet z drewna nie wymagają wstępnej chemicznej fumigacji. Nie wymagają specjalnych dokumentów celnych i dzięki temu generują niższe koszty i nakłady pracy. Odznaczają się także mniejszą wagą niż palety drewniane. Stojąc na zewnątrz, nie chłoną wody i dzięki temu są neutralne pod względem masy. Stosowanie palet plastikowych wpisuje się w zachowania ekologiczne, ponieważ można je wyprodukować z materiałów pochodzących z recyklingu, a gdy są już zużyte, można je kolejny raz przetworzyć.