Problem niepłodności dotyka coraz większej liczby par. Przyczyną są zaburzenia i schorzenia nie tylko u kobiet, ale również u mężczyzn. W przypadku obniżonej płodności zaleca się nie zwlekać z wizytą w klinice leczenia niepłodności, gdzie pod czujnym okiem lekarza należy rozważyć metodę zapłodnienia pozaustrojowego zwaną in vitro.

Gdzie można wykonać in vitro?

Obecnie każde większe miasto ma klinikę, która prowadzi program in vitro. W centrum kraju to głównie Warszawa czy Łódź, na południu zaś Katowice czy Bielsko-Biała. Co ciekawe, klinika leczenia niepłodności Bielsko-Biała oferuje swoim pacjentom zakres leczenia oraz specjalistów na bardzo wysokim poziomie. Pacjenci trafiający do kliniki leczenia niepłodności Bielsko-Biała czują się otoczeni fachową opieką na każdym etapie leczenia, dlatego In vitro Bielsko-Biała z roku na rok notuje coraz większą liczbę pacjentów i pacjentek i co za tym idzie, coraz więcej sukcesów w postaci słodkich bobasów.

Jak wygląda in vitro?

In vitro Bielsko-Biała niczym nie różni się od procedur wykonywanych w Warszawie czy na zachodzie Europy. W każdym przypadku chodzi o to, aby metodą stymulacji hormonalnej uzyskać jak największą liczbę dojrzałych i zdrowych komórek jajowych, a następnie w warunkach laboratoryjnych zapłodnić je plemnikami pobranymi od męża lub partnera. Cały proces może trwać od miesiąca do nawet trzech miesięcy w zależności czy lekarz podejmie decyzję o krótkim czy długim protokole. W długim protokole miesiąc przed procedurą należy wyciszyć jajniki i wyzerować wszystkie hormony, aby potem w trakcie stymulacji bardzo mocno je pobudzić do pracy. Po zapłodnieniu najczęściej w szóstej dobie zarodek transferowany jest do jamy macicy, gdzie oczekiwane jest jego zagnieżdżenie, a następnie zdrowa ciąża.

Jakie choroby kwalifikują do in vitro?

Leczenie niepłodności Bielsko-Biała przeznaczone jest dla par, u których występuje problem zaburzeń owulacji, endometrioza, mięśniaki macicy, obniżona rezerwa jajnikowa czy obniżone parametry nasienia. Te dolegliwości i schorzenia to główne powody wizyt w klinikach, takich jak klinika leczenia niepłodności Bielsko-Biała. Nie można również zapomnieć o parach, które są teoretycznie zdrowe, ale z uwagi na wiek mają obniżoną płodność i problemy z zajściem w ciążę. W związku z tym, że coraz więcej kobiet odkłada decyzję o macierzyństwie na później, niestety często są one potem pacjentkami klinik leczenia niepłodności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here