e-hulajnogi
fot.pixabay.com


Hulajnogi elektryczne zyskały ogromna popularność w zaledwie 2 lata. Można je spotkać w każdym większym mieście. Niektórzy zastanawiają się czy nie jest to pojazd jedynie dla dzieci i młodzieży. W niniejszym wpisie wyjaśniamy, dlaczego hulajnogi są świetnym sprzętem dla dorosłych.

Czym jest hulajnoga elektryczna – najważniejsze cechy

Hulajnoga elektryczna jest zasilanym prądem środkiem transportu osobistego. Jej konstrukcja jest bliźniaczo podobna do tradycyjnej hulajnogi. Czyli składa się z podestu, do którego przymocowane są koła i drążek kierownicy z uchwytami. Pojazdem poruszamy się stojąc na podeście i odpychając się od ziemi jedną nogą, kierujemy nią zaś za pomocą oczywiście kierownicy. U zbiegu drążka kierownicy z podestem najczęściej instalowany jest specjalny przegub pozwalający złożyć hulajnogę.

Na tym podobieństwa konstrukcyjne się kończą, ponieważ hulajnoga elektryczna to zaawansowane urządzenie. W drążku kierownicy montuje się akumulator, natomiast przy uchwytach instaluje się manetki do zmiany biegów, hamulec oraz przycisk włączający elektryczną hulajnogę. Pojazd ma jeszcze nożny hamulec umieszczony nad tylnym kołem, który wystarczy nacisnąć nogą, aby się zatrzymać. Kolejnym dodatkowym wyposażeniem są odblaski z przody drążka i światło.

Producenci sprzętu elektronicznego i elektrycznego oferują mnóstwo modeli elektrycznej hulajnogi. Różnią się od siebie wielkością kół, mocą akumulatora i maksymalną rozwijaną prędkością. W sklepach często umieszcza się je obok sprzętu dedykowanego dzieciom, jednak hulajnoga elektryczna jest jak najbardziej pojazdem dla osób dorosłych.

Hulajnoga elektryczna – jak dorośli skorzystają na jeździe

Dzisiejsze miasta ciągle się rozrastają. Przybywa w nich samochodów, w których najczęściej siedzą pojedyncze osoby w postaci kierowców. Z tego też powodu powstają coraz większe i dłuższe korki. Dlatego część z nas wybiera komunikację miejską lub rower. Niestety jazda autobusem lub tramwajem rzadko należy do przyjemnych, a rower może akurat wylądować w serwisie, albo też nie możemy nim jeździć do pracy. Nie możemy, ponieważ jazda nawet na najlepszym rowerze wymaga wysiłku. Podczas jazdy na rowerze męczymy się i pocimy. A nie w każdej pracy możemy siedzieć z widocznymi plamami potu na koszuli.

To powoduje, że część osób poszukuje indywidualnego sposobu transportu, którego użytkowanie nie wymaga wysiłku. Tę niszę wypełniły pojazdy elektryczne, w tym hulajnogi. Dorośli mogą pokonać na nich nawet kilkukilometrowe trasy bez najmniejszego zmęczenia. Nawet gdy samochody i autobusy a niekiedy też tramwaje stoją w miejscu, dorosła osoba na elektrycznej hulajnodze łatwo dotrze do celu. Oczywiście przy naładowanym akumulatorze, inaczej będzie musiała odpychać się jak na tradycyjnej wersji tego pojazdu. Hulajnoga elektryczna dla dorosłych jest bardzo wygodna, o ile dobrana jest wielkością do potrzeb osoby dorosłej. Musimy też zwrócić uwagę na wielkość kół, wiele modeli ma małe koła, ale na nich odczujemy najmniejszą nierówność podłoża.

Minusem może być konieczność jazdy w postawie stojącej. Jednakże samo poruszanie się na hulajnodze elektrycznej jest na tyle sprawne i przyjemne, że nie stanowi to dużej niedogodności. Chyba, że mamy do pokonania dłuższą trasę z pracy do domu lub borykamy się z jakimiś boleściami stawów kolanowych lub biodrami.

hulajnoga elektryczna dla dorosłych
fot.pixabay.com

Hulajnoga elektryczna dla dorosłych z siedzeniem – najlepszy wybór?

Modele elektrycznych hulajnóg z siedziskiem są najlepszym wyborem dla dorosłych, którzy muszą podczas podróży siedzieć i tych, którzy muszą stawić się w pracy pełni sił i świeży. Wydaje się to czymś pośrednim między rowerem a hulajnogą elektryczną. Część pojazdów ma zamontowane siedziska na stałe, ale najczęściej możemy je samodzielnie przykręcić do podestu.

Jako że hulajnogi z siedzeniem projektowane są z myślą o dłuższych trasach, a więc ich akumulator jest bardziej wytrzymały niż w zwykłych elektrycznych. Dorosłym spodoba się ich dizajn, zwłaszcza tym nieco starszym, ponieważ przypominają legendarne motorynki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here