psie agility
fot.pixabay.com


Pies to kochane, ale i mocno angażujące zwierzę. Zależenie od rasy wymaga odpowiedniego szkolenia, zabiegów pielęgnacyjnych oraz żywienia. W tym artykule ujawniamy 5 praktycznych akcesoriów dla psa, które znacznie ułatwiają codzienne życie pupilem.

Akcesoria dla psa – czy warto je kupować?

Psy są zwierzętami bardzo absorbującymi naszą uwagę. Nawet najmniejsze lub najbardziej leniwe rasy wymagają kontaktu, miłości i opieki na wielu poziomach. Musimy im kupować odpowiednią karmę, a także bawić się z nimi i oczywiście wyprowadzać na spacery. To duży obowiązek, ale i duża (lub jeszcze większa frajda), dlatego producenci artykułów zoologicznych prześcigają się w wymyślaniu akcesoriów dla psów, które ułatwiają życie nie tylko zwierzakom, ale i ich opiekunom.

Musimy pamiętać, że pies najlepiej czuje się ze swoją ludzką rodziną i wtedy, gdy może realizować swoje potrzeby. Zależnie od rasy i wielkości będą one różne. Ale żaden, nawet najwymyślniejszy gadżet nie zastąpi spaceru i rzucania zwykłego patyka. One nie mają zastąpić psu nas, tylko pomóc obu stronom w budowaniu lepszej relacji. I owszem, niektóre akcesoria dla psów są niezbędne, jednak warto zapewnić sobie kilka dodatkowych, zwłaszcza jeśli są niezwykle funkcjonalne.

Akcesoria dla psa – które są bardzo pomocne?

Naprawdę bardzo trudno przewidzieć w jaką sytuację wplącze pies siebie i nas. W zasadzie na każdym spacerze może się zdarzyć coś niespodziewanego. Od pogryzień z innym psem, przez złapanie kleszcza, po kontuzję spowodowaną zbytnimi szaleństwami podczas zabawy. Dlatego uważamy, że właściciele psów powinni nabyć te pomocne akcesoria:

1. Przyrząd do usuwania kleszczy w breloku

to coś, co warto mieć zawsze pod ręką. A dla ułatwienia najlepiej przypiąć do obroży psa, tak jak adresówkę. Ma kształt przypominający otwieracz do butelek na kapsle. Gdy zauważymy kleszcza, wystarczy przesunąć przyrządem po skórze psa wzdłuż żłobień a insekta wyciągniemy bezpiecznie i bez wysiłku.

2. Przenośny lokalizator USB w postaci obroży lub breloka.

Małe pudełeczko z nadajnikiem GPS, pozycję pokazuje w aplikacji na smartfonie. Bardzo przydatne akcesorium dla psa w wypadku ucieczki lub znacznego oddalenia się zwierzaka.

3. Podświetlana obroża

pełni taką samą rolę jak światełka przy rowerze. Zapewnia widoczność naszego psa. Szczególnie warto ją mieć, gdy wychodzimy na spacer w oddalone od miejskiego oświetlenia miejsca obszary.

4. Mobilny mini tor do agility

to gratka dla wielbicieli psich sportów. Jest to rozkładany tor przeszkód dla zwierzaka. Łatwo można go rozstawić w ogródku i trenować na kolejne zawody.

5. Mata antystresowa

z tworzywa sztucznego i dostępna w kilku rozmiarach. Między żłobieniami wystarczy wysypać ulubioną psią karmę albo smaczną pastę – smakołyk a pies leżąc zajmie się jedzeniem. Pomocna w nauce zostawania na miejscu i w walce ze stresem separacyjnym.

akcesoria dla pupila
fot.pixabay.com

Akcesoria dla psa – czego nie zastąpią?

Jak wspomnieliśmy, akcesoria dla psów nie zastąpią mu naszej uwagi i czasu poświęconego na właściwą socjalizację i szkolenie. Można powiedzieć, że im bardziej zaniedbamy te aspekty życia z psem, tym więcej będziemy potrzebować akcesoriów dla psa. Spowodowane będzie to z radzeniem sobie z występującymi problemami behawioralnymi psa. Uczmy więc wracać psa na zawołanie lub nie spuszczajmy go ze smyczy w niepewnym terenie. Przyzwyczajajmy psa do klatki kennelowej i naszej nieobecności od szczeniaka.

Jednak powyższe akcesoria dla psów nie należą do najdroższych i warto je mieć nawet na wszelki wypadek. Nigdy nie wiadomo, kiedy pies poczuje zapach, który zaintryguje go tak, że pozostanie głuchy na nasze wołania. Zwierzak powinien być też widoczny, nawet gdy jest duży, ponieważ w ciemności może nie zauważyć przejeżdżający samochód. Wymienione akcesoria dla psa dodadzą nam pewności siebie i pozwolą uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji. Przede wszystkim zapewniają bezpieczeństwo oraz dawkę ruchu i urozmaicenie, którego każdy pies bardzo potrzebuje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here