akcesoria dla psa
fot.pexels.com


Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Tylko on darzy nas bezwarunkową miłością i nigdy nie zawodzi. Niemniej jego posiadanie wiąże się też z kupnem odpowiedniego wyposażenia. W artykule przyjrzymy się gadżetom, które musisz kupić, żebyście Ty i twój pies byli szczęśliwi.

Pies – jakiego wybrać, aby był idealny?

Obecnie dostępnych są setki ras psów. Przy odrobinie wysiłku znajdziemy zwierzaka, który będzie naszym doskonałym towarzyszem. Możemy kierować się rozmiarem, bowiem istnieją psy drobniutkie, które nigdy nie urosną większe od kota a także psy olbrzymie, które mogą ważyć i 80 kg. Swoich pupili znajdą miłośnicy długiej sierści jak i krótkiej i gładkiej. Psa znajdziemy szukając psa myśliwskiego czy obronnego, drobnej budowy i bardzo umięśnionego. Kryteriów dotyczących wyglądu lub użytkowości jest mnóstwo. Jednak najważniejszy przy wyborze psa powinien być jego temperament oraz nasz charakter i tryb życia.

Wiąże się to niekiedy z pewnym zawodem, gdy okazuje się, że pies, którego zamierzaliśmy pierwotnie wybrać nie pasuje do nas. Cóż, lepiej przełknijmy tę gorzką pigułkę i wybierzmy inną rasę. W innym wypadku możemy być nieszczęśliwi z naszym psem i dodatkowo borykać się z problemami w jego zachowaniu. Dlatego charty, owczarki belgijskie czy amstaffy nie będą dobrym wyborem dla osób, które nie mają odpowiedniej ilości czasu, aby zapewnić im aktywne spacery. Podobnie duże psy np. masiffy tybetańskie nie będą się dobrze czuć w bloku, natomiast sportowcy nie znajdą odpowiedniego towarzystwa w buldogu angielskim.

Podstawowe gadżety dla psa – niezbędnik

Oprócz właściwej diety powinniśmy zapewnić pupilowi godne życie i komfort. Ułatwiają to niezbędne gadżety dla psów, które znacząco poprawią jego samopoczucie a także ułatwią wychowanie. Są nimi:

Obroża i szelki dla psa

: podstawowe wyposażenie każdego miłośnika psów. Dopasujmy jednak szerokość obroży do rozmiaru karku zwierzaka. Nie może być zbyt wąska, a także powinna być tak zapięta, aby uniemożliwić wysunięcie głowy przez psa. Unikajmy kolczatek, mimo że niegdyś szeroko stosowane, obecnie nie są zalecane do tresury psów. Sprawiają ból i niewłaściwie używane wywołują efekt przeciwny do zamierzonego. Szelki dla psów to świetny wybór na czas zabawy lub uprawiania psich sportów, zapewniają więcej swobody i odciążają szyję. Niezbyt nadają się do wychowywania psów, chyba, że jest to trening zaawansowany, a podstawy pies ma opanowane.

Smycz

„Oczywista oczywistość” jednak najlepiej wybrać taką, która dobrze leży w ręce i w razie pociągnięcia przez psa nie porani rąk. Dobrym wyborem są smycze przepinane – z kontrolowaną długością. Na potrzeby tresury możemy pokusić się o zakup kilkumetrowej linki.

Wygodne posłanie dla psa

Niby też oczywista sprawa, jednak nie zawsze. Wygodne i odpowiednio duże posłanie jest niezwykle ważne. Tam pies przede wszystkim odpoczywa i ma „swoje miejsce”, gdzie nikt mu nie powinien przeszkadzać. Posłanie jest gadżetem koniecznym do nauczenia psa komendy „na miejsce” oraz gdy nie chcemy, aby pupil wskakiwał na kanapę czy wchodził do łóżka.

Klatka kennelowa dla psa

Bardzo przydatny gadżet dla każdego właściciela. Zwłaszcza we wczesnym okresie życia psa w nowym domu. Pozwala na naukę zostawania na miejscu, a także służy do transportu. Kennel klatka nie jest w żadnym razie więzieniem, z biegiem czasu pies się do niej przyzwyczaja, zwłaszcza gdy znajduje się w niej wygodne posłanie.

Miska dla psa

dostępna w wielu kształtach i kolorach. Odpowiednio zaprojektowana zapobiega zbyt szybkiemu jedzeniu.

To podstawowe wyposażenie każdy psiarz może uzupełnić jeszcze o kilka przydatnych gadżetów.

gadżety dla psów
fot.pexels.com

Przydatne dodatkowe gadżety dla psa – jakie warto mieć?

Kliker dla psa

małe pudełeczko, które po naciśnięciu wydaje charakterystyczne kliknięcie. Bardzo przyspiesza wykonywanie komend przez psa i proces nauki.

Cichy gwizdek dla psa

: specjalne gwizdki dla psów emitują dźwięki niesłyszalne dla ludzkiego ucha. Niezwykle przydatny gadżet do przywoływania psa.

Saszetka na przysmaki

: dzięki niej musimy brudzić kieszeni spodni smakołykami. Możemy w niej nosić przysmaki klasyczne, jak i wegańskie by w każdej chwili przeprowadzić nawet szybkie szkolenie kilku komend.

Przenośna butelka na wodę dla psa

kapitalny gadżet na letnie upały. Mieści się nawet w niewielkim plecaku i pozwala na łatwe i swobodne nalanie psu odpowiedniej ilości czystej wody w każdym terenie.

Powyższe nie zamykają listy gadżetów dla psów. Producenci prześcigają się w dostarczaniu nowych rozwiązań. Niemniej jednak powyższy zestaw powinien w zupełności wystarczyć opiekunowi i jego psu do komfortowego funkcjonowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here