biżuteria męska
fot.pixabay.com

Mężczyźni od wieków nosili biżuterię. Nie tylko zdobiła ich, ale też świadczyła o pozycji społecznej i zamożności. Biżuteria męska pozostaje modna po dziś dzień a jej wzornictwo jest bardzo bogate. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się najnowszym trendom panującym w męskiej biżuterii.

Klasyczna biżuteria męska – jaka jest?

Mężczyźni lubią nosić biżuterię, niemniej jednak nie noszą jej tak widocznej, jak zwykle robią to kobiety. Częściej też sięgają po klasyczny dizajn. Mimo zmieniających się mód i chwilowych trendów, najlepiej sprzedającą się męską biżuteriąsygnety, łańcuszki z zawieszkami z motywami religijnymi oraz bransolety o grubszym splocie łańcuszka. Jeśli chodzi o materiały z jakich wykonuje się tradycyjną biżuterię męską, nadal na topie znajduje się srebro i żółte złoto. Platyna również jest pożądana, choć nie tak popularna.

Innym, choć na pierwszy rzut oka nie tak oczywistym rodzajem męskiej biżuterii tradycyjnej, są spinki. Zarówno te do krawata, jak i do mankietów koszuli. Złote i srebrne spinki ciągle pozostają cenionym prezentem dla mężczyzny. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się spinki do mankietów z personalizowanym grawerem. Srebrna lub platynowa wariacja spinki do krawata wspaniale komponuje się tą częścią garderoby utrzymaną w ciemnym kolorze.

Nieustanną popularnością wśród miłośników męskiej biżuterii cieszą się ekskluzywne zegarki. Złote, srebrne i platynowe, zdobione diamentami stanowią najwyższą półkę, jeśli chodzi o ozdoby męskie. Podarowane, świadczą o głębi relacji oraz docenieniu obdarowywanego przez osobę wręczającą prezent. Zegarki męskie złote lub srebrne są cenione przez mężczyzn, ponieważ spełniają też rolę funkcjonalną. A funkcjonalność, praktyczność przedmiotów jest bardzo pożądaną cechą.


Funkcjonalna biżuteria dla mężczyzn – co robi?

Jak wspomnieliśmy, panowie lubią rzeczy praktyczne i użyteczne. Jeśli chodzi o sprzęt treningowy, wybierają kettlebell ale też chętnie sięgają po męską biżuterię funkcjonalną. Oprócz zegarków, do tej kategorii zaliczają się choćby eleganckie naszyjniki z ukrytym pendrivem. Choć te mogą być wykonane z delikatnych kruszców, takich jak złoto i srebro, to sygnety i bransolety funkcjonalne produkuje się ze stali i innych materiałów podnoszących walory użytkowe męskiej biżuterii.

Popularnymi sygnetami funkcjonalnymi dla mężczyzn są te z kompasem. Spotykane są też sygnety służące do samoobrony – sygnety kubotany z zamontowanym krótkim, stożkowatym szpikulcem. Panowie często wybierają też bransolety taktyczne męskie. Produkowane ze stali nierdzewnej, po odpięciu mogą być użyte jako multitool. Najpopularniejszymi bransoletkami dla mężczyzn z tej kategorii są bransolety survivalove. Ten specyficzny rodzaj męskiej biżuterii jest bardzo dyskretny i wielofunkcyjny. Wykonane z paracordu, kryją w sobie nawet 3.5m linkę, która po rozwinięciu utrzyma nawet 250kg. Bardziej zaawansowane modele posiadają w klamrze kompas i krzesiwo.

Alternatywnie, możemy zupełnie pójść w futurystyczy dizajn. Popularne pozostają smartwatche. Jako zegarki łączące się z każdym urządzeniem elektronicznym, są doskonałą biżuterią męską dla zwolenników najnowszych i zaawansowanych technologii. Dzięki nim mogą monitorować parametry podczas treningów.

nowoczesna biżuteria dla mężczyzn
fot.pixabay.com

Męska biżuteria historyczna – jakie są popularne wzory?

Historia jest pasją wielu mężczyzn. Czytają nie tylko książki historyczne, ale też angażują w działalność grup rekonstrukcyjnych, dbających o to, żebyśmy nie zapomnieli o ważnych wydarzeniach z przeszłości. Wśród tych panów, bardzo popularna jest męska biżuteria historyczna. Wykonana ze stali, srebra, złota, ale i drewna nawiązuje do dawnego a często zapomnianego wzornictwa.

Niezwykle pożądana jest biżuteria historyczna dla mężczyzn wzorująca się na wikingach. Bransolety z głową Jormunganda – węża pożerającego własny ogon, lub naszyjnik z zawieszką Mjolnira – młota nordyckiego boga Thora, to bardzo popularne modele biżuterii historycznej dla mężczyzn. Panowie sięgają też po rodzime wzornictwo i noszą na szyi srebrne naszyjniki przedstawiające słupy Światowida. W męskiej biżuterii historycznej oprócz złota i srebra, bardzo często spotykane są kruszce takie, jak miedź i brąz, na których również bazowali jubilerzy z zamierzchłych czasów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here