biżuteria na walentynki
fot.pixabay.com

Już wkrótce dzień, w którym celebrujemy miłość. Kupujemy drugim połówkom prezenty na walentynki, które dowodzić mają szczerości naszych uczuć. Jednym z najlepszych prezentów walentynkowych jest biżuteria. W dzisiejszym wpisie doradzamy, jaką biżuterię kupić na tegoroczne święto zakochanych.

Biżuteria damska na walentynki – złota czy srebrna?

Jeżeli chodzi szczególne wymagania dotyczące prezentów walentynkowych, istnieje tylko jedno. Brzmi ono – trzeba kupić prezent! Oczywiście musi być wyjątkowy. Na szczęście co formy prezentu nie ma ograniczeń i jeśli chodzi o biżuterię na walentynki, to możemy kupić i złotą, i srebrną. Najważniejsze to dobre rozeznanie w upodobaniach ukochanej. Jeśli kupimy złotą biżuterię na prezent na walentynki, a ona uwielbia kolor srebrny, cóż, z grzeczności nie powie nam prawdy, czy jej się podoba. Oczywiście mowa tu o złocie żółtym. Ponieważ złoto białe wygląda jak srebro, dlatego też łańcuszek wykonany z tego kruszcu przypadnie do gustu miłośniczkom jasnej barwy.

Jubilerzy proponują też alternatywę dla klasycznego złota i srebra. Bardzo kobiecą biżuterią, doskonałą na walentynki 2021, są kolczyki lub bransoletki wykonane z różowego złota. Nietypowy kolor precjozów czyni z nich wyjątkowy prezent. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby oświadczyć się w tegoroczne święto zakochanych. W tym wypadku jedyną biżuterią, jaką musimy wziąć pod uwagę jest pierścionek zaręczynowy. Wykonany z białego, żółtego lub różowego złota, czy też srebra i przyozdobiony pięknym kamieniem szlachetnym, z całą pewnością ucieszy wybrankę serca.

prezent na walentynki 2021
fot.pixabay.com

Biżuteria na walentynki dla niej – jaką warto wybrać?

Oprócz biżuterii na walentynki wykonanej z klasycznych kruszców szlachetnych, warto zastanowić się nad kupnem nietypowej ozdoby. Oryginalność klejnotów objawia się właśnie w tworzywie, z którego ją wykonano. Coraz popularniejsza jest biżuteria drewniana albo plastikowa, z materiałów pochodzących z recyclingu. Rzecz jasna biżuteria na walentynki może łączyć różne surowce, a więc może np. być to drewniany pierścionek z szafirem lub brylantem. Producenci proponują także biżuterię walentynkową dla kobiet wykonaną ze stali chirurgicznej.

Także forma biżuterii czyni z niej świetny prezent na walentynki. Wspomniane bransoletki, łańcuszki czy też kolczyki damskie, mogą być ozdobione pięknymi symbolicznymi zawieszkami. Choć najważniejszym symbolem walentynek i miłości jest serce, w ten wyjątkowy dzień warto podarować ukochanej biżuterię walentynkową symbolizującą cechy charakteru, lub wartości, jakie są jej bliskie. Zawieszki w kształcie puzzla, ważki lub też pióra nie tylko są przepiękne, ale też niosą głębokie znaczenie, co czyni z nich niezwykle spersonifikowany prezent na walentynki 2021.

Może nie należy zwracać uwagi na wiek kobiety, niemniej przy zakupie biżuterii na prezent trzeba wziąć go pod uwagę. Chodzi bowiem o dizajn precjozów. Ten nowocześniejszy spodoba się nieco młodszym paniom, natomiast klasyka sprawdzi się jako prezent na walentynki dla kobiet bardziej dojrzałym. U pierwszych sprawdzą się ozdoby z delikatnego sznurka, rzemienia ale z elegancką zawieszką, tym drugim bardziej spodobają się naszyjniki i bransoletki złote lub srebrne o wyrafinowanym splocie.

Biżuteria na walentynki dla niego – co kupić mężczyźnie na święto zakochanych?

Myliłby się ktoś, kto sądzi, że mężczyźni nie lubią dostawać prezentów na walentynki, oraz że nie lubią dostawać biżuterii. Wręcz przeciwnie, łatwo znajdziemy panów ceniących ładną męską biżuterię. Pani, która chciałaby nabyć ukochanemu upominek na walentynki w postaci biżuterii również musi uważnie przyjrzeć się jego gustowi. Czy woli on okazałe ozdoby, czy też preferuje dyskrecję. A może przepada za funkcjonalną biżuterią, taką jak zegarki i spinki do mankietów koszuli i krawatów.

Co do materiałów z jakich wykonana jest męska biżuteria walentynkowa, tu też kryterium decydującym są indywidualne preferencje danej osoby. Niektórzy panowie preferują złoto, inni srebro lub platyny, a jeszcze inni praktyczne drewniane bransoletki lub naszyjniki. Nierzadkie są rzemieniowe ozdoby dla mężczyzn. Do biżuterii warto dodać też pióro lub elegancki długopis.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here