Pandemia COVID-19 zmieniła diametralnie sposób funkcjonowanie wielu branż. Bardzo odczuła to gastronomia. Restauracje musiały oprzeć działalność na dowozie zamówionych potraw do klientów. Część z nich natomiast utknęła w domach na czas kwarantanny. W dzisiejszym wpisie odpowiemy na pytanie, czy warto skorzystać z cateringu dietetycznego w dobie pandemii.

Catering dietetyczny – czym różni się od zwyczajnego jedzenia na dowóz

Obecnie zamawianie jedzenia na dowóz jest wręcz koniecznością. Nie możemy, wskutek wprowadzonych przez rząd restrykcji, swobodnie udać się do ulubionej restauracji. Na szczęście właściciele lokali gastronomicznych umożliwiają zamówienie wybranych dań na dowóz. Nadal też funkcjonują firmy oferujące catering dietetyczny. Obie gałęzie branży gastronomicznej mogą wydawać się więc podobne, ostatecznie zadbają o dostarczenie nam posiłków. Podobieństwo to jest jednak powierzchowne, a usługa cateringu dietetycznego diametralnie różni się od zwyczajnej dostawy od restauratora.

Catering dietetyczny, nazywany też dietą pudełkową, różni się od zwykłych dostaw dań z restauracji tym, że przede wszystkim nie jest jednorazowy. Klient zamawia pełną dietę na określony okres (najczęściej miesiąc). Pełną, czyli obejmującą wszystkie posiłki w ciągu dnia – od śniadania po kolację. Poza tym nie może zmieniać z dnia na dzień menu. Ewentualne zmiany wprowadza się jedynie przy ustalaniu odpowiedniej diety. Zmiany te dotyczą jednak dodania lub odjęcia pewnych składników. Również dowóz cateringu dietetycznego ustala się z góry. W godzinach porannych kurier dostarcza całodzienne menu pod drzwi klienta.

dieta pudełkowa
fot.pexels.com

Catering dietetyczny – czy się opłaca wykupić go w czasie pandemii?

Wydaje się, że klienci firm oferujących dietetyczny catering niejako z wyprzedzeniem odpowiedzieli na sytuację pandemiczną. Gdy ograniczane jest poruszanie się po mieście, a wyprawę do sklepu trzeba dokładnie zaplanować, dieta pudełkowa stanowi doskonałe rozwiązanie. Zwłaszcza, jeśli dbamy o jakość spożywanych posiłków i o ilość spożywanych kalorii. To bardzo ważne, gdy planujemy schudnąć lub zapewnić sobie dodatkowe kalorie budując masę mięśniową na siłowni lub w domu. Catering dietetyczny zdejmuje z nas konieczność żmudnego i codziennego liczenia kalorii.

Może się wydawać, że dieta pudełkowa jest bardzo droga. Wysokość opłat za usługę zależy od wybranego jadłospisu i kaloryczności. Gdy jednak sumę podzielimy na ilość posiłków i dodamy do niej wliczony dowóz, może się okazać, że nie jest aż tak kosztowna. Nie musimy też chodzić codziennie na zakupy. Jeśli spojrzymy na ceny dań w restauracjach, okaże się, że nie moglibyśmy sobie raczej pozwolić na codzienne zamówienia z dowozem. Pomijając już fakt, że zazwyczaj mamy do wyboru tylko dania obiadowe. Biorąc powyższe pod uwagę, catering dietetyczny to opłacalne rozwiązanie, także w czasie pandemii.

fit catering
fot.pexels.com

Catering dietetyczny – jaki rodzaj diet można wybrać?

Firmy cateringowe oferują szeroki wachlarz diet. Niemal każdy znajdzie coś dla siebie. Od klasycznej, przez dietę samuraja, a także wegańską i wegetariańską. Niezależnie od rodzaju, możemy wybrać najodpowiedniejszą kaloryczność diety. Najczęściej to zakres od 1500 do 3000 lub nawet 4000 kalorii. Dzięki temu łatwo zadbamy o naszą sylwetkę, dobierając kaloryczność w zależności od celu jaki chcemy osiągnąć – zyskać, stracić lub utrzymać wagę. Każdą z diet ustalamy indywidualnie z profesjonalnym dietetykiem, stale współpracującym z daną firmą cateringową.

Na diecie pudełkowej zyskają też osoby uczulone na niektóre składniki pokarmowe. Możemy wybrać dietę bezglutenową lub bez laktozy, albo też nie uwzględniać produktów ich zawierających w wybranym jadłospisie. Catering dietetyczny to dobry wybór również dla osób, których żywienie wymaga niskiego indeksu glikemicznego posiłków. Dieta na dowóz jest więc rozwiązaniem bardzo ułatwiającym funkcjonowanie w czasie pandemii. Zyskujemy więcej czasu oraz ograniczamy konieczność poruszania się na zewnątrz do absolutnego minimum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here