odchudzanie
fot.pexels.com


Już wkrótce zrobi się coraz cieplej. Wiosną z ulgą zrzucimy ciężkie i grube kurtki zimowe a nasza sylwetka stanie się bardziej widoczna. Niestety część z nas zauważy jej mankamenty, których będzie chciała szybko się pozbyć. W artykule omówimy metody szybkiego i skutecznego odchudzania.

Jak szybko można schudnąć – ile to trwa?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Najszybciej znajdziemy ją patrząc w lustro. Jeśli mamy dużą nadwagę, musimy przygotować się na tygodnie a może nawet miesiące odchudzania. Jednak powinniśmy przyjąć ten fakt bez poczucia winy. Po prostu różnie się życie układa i nie zawsze możemy zadbać o swoje ciało w należyty sposób. Jednakże lat zaniedbań nie nadrobimy w kilka tygodni. Nie powinniśmy się tym zrażać, ponieważ dobra wiadomość jest taka, że im więcej nadmiernych kilogramów tym szybciej się chudnie. Z czasem proces ten zwalnia, lecz jest to fakt pozytywny, że w zasadzie wystarczy konsekwencja w działaniu a upragniony cel zostanie osiągnięty. W szybkim odchudzaniu wesprą nas 2 rzeczy – właściwe odżywianie i ćwiczenia fizyczne.

Pamiętajmy jednak, że problem z odchudzaniem może tkwić w komplikacjach zdrowotnych. Dlatego przed podjęciem terapii odchudzającej warto się przebadać, także na alergie pokarmowe. Gdy chorujemy na np. niedoczynność tarczycy, nie lecząc jej, nasze wysiłki zmierzające ku szybkiemu schudnięciu spełzną na niczym. Warto też poradzić się dietetyka i trenera, którzy skomponują odpowiedni jadłospis i rozpiszą trening.

Jak szybko schudnąć z nóg i brzucha – jak ćwiczyć, aby spalać tłuszcz?

Mamy dobrą wiadomość – ćwicząc spalasz tłuszcz jednocześnie z nóg i brzucha. I z każdej innej części ciała też. Nie istnieje coś takiego jak miejscowe spalanie tłuszczu. Gdy trenujemy, pracuje całe ciało i tracimy tkankę tłuszczową z każdej jego części. Nie musimy więc katować się setkami brzuszków (które nie są najlepszym z ćwiczeń), aby mieć sześciopak. Trenujmy całe ciało 3 razy w tygodniu. Odpowiedni trening możemy odbyć w zaciszu własnego domu. To dobra wiadomość, dla osób, które nie lubią trenować by schudnąć przy innych. Zakres ćwiczeń powinien zależeć od sprawności, zawsze zaczynajmy od podstaw i się ich trzymajmy.

Opanujmy przysiady, pompki i podciąganie na drążku (oraz ich łatwiejsze alternatywy). Miarowo powinniśmy przyzwyczaić się do treningów, mają one być dla nas przyjemnością (choć  ostatecznie powinny być ciężkie) i skomponowane na miarę naszych możliwości. Dodajmy do tego codzienną aktywność fizyczną – chodźmy na piechotę, gdy tylko możemy, nawet robiąc „kółka” po mieszkaniu. Wybierzmy schody zamiast windy i rower zamiast auta. Niemniej jednak pamiętajmy, że trening jedynie wspomaga proces odchudzania. Aby szybko schudnąć najwięcej uwagi poświęćmy naszej diecie.

Ćwiczenia na odchudzanie
fot.pexels.com

Dieta na odchudzanie – czy istnieje?

Wiele osób pragnących szybko zrzucić zbędne kilogramy szuka jakiejś specjalnej diety. Szukamy cudownej diety, która będzie smaczna i skuteczna. Niestety tak to nie działa. Nie ma diety cud opartej na jakimś rodzaju produktu, która raz a dobrze nas odchudzi. Często diety redukcyjne są też bardzo restrykcyjne i ciężko a wręcz niemożliwym jest w nich wytrwać.

Nie o dietę tu chodzi, ale raczej o odpowiednie nawyki żywieniowe. A nawykiem podstawowym by schudnąć jest jedzenie mniej niż wynosi nasze zapotrzebowanie kaloryczne. Aby szybko i skutecznie schudnąć, nie musimy chodzi wiecznie głodni. Przede wszystkim należy poznać swoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie. Obliczyć je można online za pomocą kalkulatora kalorycznego. Gdy je znamy, musimy odjąć odpowiednią ilość kalorii. Im większa nadwaga tym więcej, jednak nie powinniśmy jeść mniej niż 2000 – 1500 kcal na dobę.

Jeśli chodzi o rodzaj posiłków, w świetle najnowszych badań tu nie ma ograniczeń. Okazuje się, że możemy jeść wszystko (o ile nie ma przeciwskazań natury medycznej) i schudnąć, o ile trzymamy się deficytu kalorycznego. Możemy więc jeść ulubione potrawy, warto jednak poszukać ich nieprzetworzonych odpowiedników i gotować w miarę możliwości z takich też składników. Możemy też od czasu pozwolić sobie na alkohol czy fast food, niemniej jednak rzadziej niż częściej.

dieta na redukcję
fot.pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here